Czy warto uczyć się czasów?

Wiele osób się zastanawia czy powinni w ogóle uczyć się gramatyki angielskiej. Dotyczy to oczywiście głównie czasów.

Wielu z nas potrafi dobrze komunikować się w swoich ojczystych językach, nawet jeśli nigdy nie studiowaliśmy gramatyki. Tak więc, nie trzeba studiować gramatyki, aby nauczyć się języka. Prawda?

Więc pytanie nie brzmi, czy musisz, ale czy powinieneś.

Czym jest gramatyka angielska?

W tym momencie powinniśmy chyba zdefiniować gramatykę. Niektórzy ludzie myślą o gramatyce jako o „prawidłowym sposobie” formowania zdań. Jest to tradycyjny sposób z regułami, jak pokazano powyżej.

Ale nie jest to jedyny sposób. Zamiast zaczynać od zbioru reguł, możemy zacząć od języka i myśleć o gramatyce jako o sposobie formowania zdań w życiu.

Jeśli jesteś zainteresowany komunikacją, Twoim celem nie jest zapamiętywanie zasad i osądzanie innych ludzi po angielsku, aby zdecydować, czy jest on poprawny czy nie.

Chcesz zrozumieć ludzi mówiących po angielsku i chcesz, aby cię zrozumieli.

Kiedy studiujesz gramatykę, zamiast zasad użytkowania, możesz uczyć się zdań, które ludzie używają w rzeczywistych sytuacjach i co ta gramatyka oznacza. Umiejętność dekodowania znaczenia gramatycznego pomoże Ci zrozumieć więcej z tego, co ludzie mówią.

Kiedy rozumiesz ludzi, możesz mówić z nimi w ten sam sposób, a oni zrozumieją ciebie.

Gramatyka to sposób, w jaki ludzie układają słowa i ich części razem.

Składamy nasze słowa tak, aby były zrozumiałe. Tak więc, robimy zdania dla osoby słuchającej lub czytającej to, co mówimy lub piszemy.

Aby to zrobić, chcemy połączyć nasze słowa w sposób, który jest im znany, i w sposób, który ma znaczenie.

znajomy: Kiedy ludzie używają języka w sposób, który jest im znany, łatwiej jest im go zrozumieć. Jako uczący się, ważne jest, aby myśleć o tym, jak ludzie zazwyczaj używają słów i wyrażeń, aby lepiej zrozumieć to, co mówią i lepiej zrozumieć, jak używać ich sami.
sensowne: Kiedy komunikujemy się, dzielimy się znaczeniem. Znaczenie pochodzi z wielu części języka, w tym znaczenia słów, znaczenia, które pochodzi z tego, jak te słowa są ułożone, oraz znaczenia tego ułożenia słów w tej sytuacji.
Aby się komunikować, zarówno mówca, jak i słuchacz potrzebują wspólnego rozumienia, co oznacza kombinacja słów.

Zrozumienie tego znaczenia i sposobu użycia słów jest kwestią gramatyki.

Jest to świetny sposób myślenia o gramatyce dla osób uczących się języka, które chcą się lepiej porozumiewać. Dzięki nauce gramatyki można lepiej poznać wspólne zwroty i uzyskać głębsze zrozumienie, co te słowa i zwroty naprawdę znaczą.

Dzięki tej wiedzy można lepiej zrozumieć to, co się czyta i słyszy, a także pewnie tworzyć własne zdania.

Mocny fundament wiedzy gramatycznej
Kiedy patrzysz na nowy język, może pojawić się wiele słów gramatycznych, które wydają się zupełnie obce. Słowa takie jak „the”, „a” i „on”, czy też napięte wzory jak w „I have done it” mogą nie istnieć w pierwszym języku ucznia, więc ich częste pojawianie się może być tajemnicą.

Tak więc, jako początkujący lub średniozaawansowany uczący się, możesz rozważyć język logicznie, aby wiedzieć, co się dzieje.

Być może będziesz chciał zrozumieć, co te słowa oznaczają i jak te elementy pasują do siebie.

Zaczynając od języka, możesz na razie ignorować te rzeczy i mieć nadzieję, że będzie to miało sens później. A dla niektórych ludzi jest to w porządku.

Ale dla innych, uświadomienie sobie, co te podstawowe słowa oznaczają i jak się ich używa, może być dużym wzmocnieniem ich zaufania.

Jeśli uważasz, że Ty lub Twoi uczniowie skorzystalibyście na zrozumieniu głównych części języka angielskiego, praca z Gramatyką Prawdziwą może pomóc Ci rozwinąć silne podstawy lepszego zrozumienia.

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s